Napájení a instalace

Napájení ze sítě VO:

Standardně je ukazatel dobíjen ze sítě VO. Systém napájení obsahuje baterii 12V, 9Ah, přičemž za den je spotřebováno cca 2 až 5 Ah, dle provozu.
Nabíjecí proud nabíjecího zdroje 1.5A dobije 5Ah za cca 3.5 hodiny. V případě instalace přímo na sloup VO je ukazatel opatřen uchycením pro bandimex systém. V případě konzole, nebo sloupku o půrměru 60mm používáme třemy.

Solární napájení:

V případě, že není možné systém napájení dobíjet ze sítě VO, nebo je- li požadavek na úsporu elektrické energie, je možné systém napájet
solárním panelem. Je třeba zvážit umístění přístroje, aby bylo dostatek světla nutného k napájení baterie. Také je nutné hlavně v zimních měsících občas solární panel očistit. Nicméně přístroje jsou úsporné, takže kvalitní solární panel a dvojice baterií garantují bezproblémový celoroční provoz.

Instalace na klíč:

Instalace provádíme v rámci celé ČR. Montážní střediska máme v Ostravě a Praze. Uchycení se provádí buď standardními objímkami pro průměr sloupu do 60mm, případně variabilními bandimex objímkami pro uchycení nerezovými páskami pro větší průměry sloupů (betonové aj). Specifické požadavky, jako je vybudování nového sloupu, připojení přístroje na novém sloupu k původní síti VO, montáž výložníku pro lepší viditelnost přístroje aj. řešíme individuálně dle místních podmínek.

Možnost vlastní instalace:

Instalaci a obsluhu zvládne každý pracovník se zkušenostmi se správou sloupů veřejného osvětlení s vyhláškou č. 50. Přístroj se nijak neseřizuje.
Po napojení se automaticky zapne. Vlastní montáží se jinak neomezuje záruční doba a záruční/ pozáruční servis. V takovém případě zasíláme přístroj odb. přepravní službou, případně vlastní dopravou.